Modul Pemancar Optik Mylinking™ SFP LC-MM 850nm 550m

ML-SFP-MX 1.25Gbps SFP 850nm 550m LC Multi-Mod

Penerangan Ringkas:

Mylinking™ RoHS Compliant 1.25Gbps 850nm Optical Transceiver 550m Reach ialah modul berprestasi tinggi, kos efektif yang menyokong kadar data 1.25Gbps dan jarak penghantaran 550m dengan MMF.Transceiver terdiri daripada tiga bahagian: pemancar laser VCSEL, fotodiod PIN yang disepadukan dengan preamplifier trans-impedans (TIA) dan unit kawalan MCU.Semua modul memenuhi keperluan keselamatan laser kelas I.Transceiver serasi dengan SFP Multi-Source Agreement (MSA) dan SFF-8472.Untuk maklumat lanjut, sila rujuk SFP MSA.


Butiran Produk

Tag Produk

Ciri-ciri Produk

● Menyokong kadar bit 1.25Gbps/1.0625Gbps

● Penyambung LC dupleks

● Jejak SFP boleh pasang panas

● Pemancar laser VSCEL 850nm dan pengesan foto PIN

● Berkenaan untuk 550m pada 50/125µm, 300m pada sambungan MMF 62.5/125µm

● Penggunaan kuasa yang rendah, < 0.8W

● Antara Muka Monitor Diagnostik Digital

● Mematuhi SFP MSA dan SFF-8472

● EMI yang sangat rendah dan perlindungan ESD yang sangat baik

● Suhu kes pengendalian:

Komersial: 0 hingga 70 °C

Perindustrian:-40 hingga 85 °C

Aplikasi

● Gigabit Ethernet

● Saluran Gentian

● Tukar kepada Tukar antara muka

● Tukar aplikasi satah belakang

● Antara muka Penghala/Pelayan

● Sistem penghantaran optik lain

Rajah Fungsian

szters (3)

Penilaian Maksimum Mutlak

Parameter

Simbol

Min.

Maks.

Unit

Catatan

Voltan bekalan

Vcc

-0.5

4.0

V

 
Suhu Penyimpanan

TS

-40

85

°C

 
Kelembapan Relatif

RH

0

85

%

Catatan: Tekanan yang melebihi penilaian mutlak maksimum boleh menyebabkan kerosakan kekal pada transceiver.

Ciri-ciri Operasi Am

Parameter

Simbol

Min.

Taip

Maks.

Unit

Catatan

Kadar Data

DR

1.25

Gb/s

 
Voltan bekalan

Vcc

3.13

3.3

3.47

V

 
Arus Bekalan

Icc5

 

220

mA

 
Suhu Kes Operasi.

Tc

0

 

70

°C

 

TI

-40

 

85

Ciri-ciri Elektrik (TOP(C) = 0 hingga 70 ℃, TOP(I) =-40 hingga 85 ℃,VCC = 3.13 hingga 3.47 V)/j2>

Parameter

Simbol

Min.

Taip

Maks.

Unit

Catatan

Pemancar

Ayunan input data berbeza

VIN,PP

250

1200

mVpp

1

Tx Lumpuhkan Input-Tinggi

VIH

2.0

Vcc+0.3

V

 
Tx Lumpuhkan Input-Rendah

VIL

0

0.8

V

 
Tx Fault Output-Tinggi

VOH

2.0

Vcc+0.3

V

2

Tx Fault Output-Rendah

VOL

0

0.8

V

2

Impedans pembezaan input

Rin

100

Ω

 

Penerima

Ayunan keluaran data berbeza

Vout, pp

250

550

mVpp

3

Rx LOS Output-Tinggi

VROH

2.0

Vcc+0.3

V

2

Rx LOS Output-Rendah

VROL

0

0.8

V

2

Nota:

1. TD+/- adalah AC dalaman digabungkan dengan penamatan pembezaan 100Ω di dalam modul.

2. Tx Fault dan Rx LOS ialah output pengumpul terbuka, yang harus ditarik ke atas dengan perintang 4.7k hingga 10kΩ pada papan hos.Tarik voltan antara 2.0V dan Vcc+0.3V.

3. Output RD+/- digandingkan secara dalaman AC, dan harus ditamatkan dengan 100Ω (pembezaan) pada SERDES pengguna.

Ciri Optik (TOP(C) = 0 hingga 70 ℃, TOP(I) =-40 hingga 85 ℃,VCC = 3.13 hingga 3.47 V)

Parameter

Simbol

Min.

Taip

Maks.

Unit

Catatan

Pemancar

Panjang Gelombang Operasi

λ

840

850

860

nm

 
Kuasa keluaran Ave. (Didayakan)

TURAPAN

-9

 

0

dBm

1

Nisbah Kepupusan

ER

9

dB

1

Lebar spektrum RMS

Δλ

   

0.65

nm

 
Masa Kenaikan/Kejatuhan (20%~80%)

Tr/Tf

   

0.25

ps

2

Mata Optik Output Mematuhi IEEE802.3 z &ITU G.957 Mematuhi (keselamatan aser kelas 1)

Penerima

Panjang Gelombang Operasi

λ

840

850

860

nm

 
Sensitiviti Penerima

PSEN1

   

-18

dBm

3

Lebihan beban

TURAPAN

-3

 

dBm

3

Tegas LOS

Pa

-35

   

dBm

 
LOS Nyahkan penegasan

Pd

   

-20

dBm

 
Histeresis LOS

Pd-Pa

0.5

 

dB

Nota:

1. Diukur pada 1.25Gb/s dengan pola ujian PRBS 223 – 1 NRZ.

2.Tidak ditapis, diukur dengan corak ujian PRBS 223-1 @1.25Gbps

3.Diukur pada 1.25Gb/s dengan pola ujian PRBS 223 – 1 NRZ untuk BER < 1x10-10

Definisi Dan Fungsi Pin

szters (2)

Pin

Simbol

Nama/Penerangan

Nota

1 VeeT Tx tanah

2 Kesalahan Tx Petunjuk kerosakan Tx, Output Pemungut Terbuka, "H" aktif

1

3 Tx Lumpuhkan Input LVTTL, tarik naik dalaman, Tx dilumpuhkan pada "H"

2

4 MOD-DEF2 2 wayar antara muka bersiri data input/output (SDA)

3

5 MOD-DEF1 2 wayar input jam antara muka bersiri (SCL)

3

6 MOD-DEF0 Petunjuk semasa model

3

7 Pilih kadar Tiada sambungan

8 LOS Kehilangan isyarat Rx, Output Pemungut Terbuka, "H" aktif

4

9 VeeR Rx tanah

10 VeeR Rx tanah

11 VeeR Rx tanah

12 RD- Songsang menerima data keluar

5

13 RD+ Data yang diterima keluar

5

14 VeeR Rx tanah

15 VccR Bekalan kuasa Rx

16 VccT Bekalan kuasa Tx

17 VeeT Tx tanah

18 TD+ Hantar data masuk

6

19 TD- Songsang menghantar data dalam

6

20 VeeT Tx tanah  

Nota:

1. Apabila tinggi, output ini menunjukkan kerosakan laser dari beberapa jenis.Rendah menunjukkan operasi normal.Dan harus ditarik ke atas dengan perintang 4.7 - 10KΩ pada papan hos.

2. TX disable ialah input yang digunakan untuk mematikan output optik pemancar.Ia ditarik ke atas dalam modul dengan perintang 4.7 - 10KΩ.Negeri-negerinya ialah:

Rendah (0 – 0.8V): Pemancar dihidupkan (>0.8, < 2.0V): Tidak ditentukan

Tinggi (2.0V~Vcc+0.3V): Pemancar Dilumpuhkan Buka: Pemancar Dilumpuhkan

3. Mod-Def 0,1,2.Ini adalah pin definisi modul.Mereka harus ditarik ke atas dengan perintang 4.7K - 10KΩ pada papan hos.Voltan tarik naik hendaklah antara 2.0V~Vcc+0.3V.

Mod-Def 0 telah dibumikan oleh modul untuk menunjukkan bahawa modul itu ada

Mod-Def 1 ialah garis jam dua antara muka bersiri wayar untuk ID bersiri

Mod-Def 2 ialah barisan data antara muka bersiri dua wayar untuk ID bersiri

4. Apabila tinggi, output ini menunjukkan kehilangan isyarat (LOS).Rendah menunjukkan operasi normal.

5. RD+/-: Ini adalah output penerima pembezaan.Ia adalah garis pembezaan berganding 100Ω AC yang harus ditamatkan dengan 100Ω (pembezaan) pada SERDES pengguna.Gandingan AC dilakukan di dalam modul dan oleh itu tidak diperlukan pada papan hos.

6. TD+/-: Ini adalah input pemancar pembezaan.Ia adalah garis pembezaan bergandingan AC dengan penamatan pembezaan 100Ω di dalam modul.Gandingan AC dilakukan di dalam modul dan oleh itu tidak diperlukan pada papan hos.

Litar Antara Muka Biasa

szters (1)

Dimensi Pakej

szters (4)

  • Sebelumnya:
  • Seterusnya:

  • Tulis mesej anda di sini dan hantar kepada kami